single

Jaki rower szosowy wybrać?

Kto szukał już kiedyś roweru dla siebie, zdaje sobie doskonale sprawę, że znalezienie czegoś odpowiedniego wcale nie jest proste! W sklepach znajduje się naprawdę mnóstwo towarów, a oczywiście sprzedawcy zachwalają wszystkie. Są takie, które zachwycają funkcjami i takie, które odpowiadają nam przede wszystkim z wyglądu.

Najlepiej oczywiście, jeśli uda się znaleźć rower dostosowany nie tylko do gustu danego człowieka, ale również do jego trybu życia. Jeśli ktoś uwielbia rowerowe wycieczki, które ciągną się przez wiele kilometrów, raczej nie będzie zadowolony z roweru miejskiego. Jeśli ktoś szuka modelu, który pozwoli mu jeździć w trudnych warunkach, powinien na przykład zakupić rower górski czy trekkingowy. A dla kogo przeznaczony jest rower typu szosowego? Wyjaśniamy kto będzie z niego najbardziej zadowolony i jak wybrać w sklepie model idealnie dopasowany do swoich potrzeb!

Rower szosowy – czyli jaki?

Niektórzy gubią się już wśród licznych nazw i określeń rowerów. Nic w tym dziwnego, bo we współczesnych czasach posiadamy ich mnóstwo – a każdy typ ma swoje cechy charakterystyczne i specyfikacje. Rower szosowy jest na przykład przeznaczony do wycieczek po twardej powierzchni. Dzięki niemu można więc przejechać wiele kilometrów drogi (szosy). Istnieją modele odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla prawdziwych profesjonalistów – każdy zatem odnajdzie coś dla siebie. Rowery szosowe służą przede wszystkim do pokonywania większych odległości w krótszym czasie. Jest to więc rower, który można nazwać treningowym. I właśnie wiele osób trenujących decyduje się na jego zakup!

jaki rower szosowy

Rower szosowy – na co zwrócić uwagę?

Żeby wybrać najlepszy model z możliwych, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najbardziej kluczowa jest rama, która musi być dostosowana do wzrostu konkretnej osoby. Na szczęście istnieją specjalne przeliczniki, których można użyć, żeby znaleźć stosowny model dla siebie. Są one dostępne również w przestrzeni internetowej, więc każdy wygodnie do nich dotrze, żeby uzyskać potrzebne informacje. Rama powinna też posiadać możliwie jak najlżejszą konstrukcję – rower szosowy powinien być bowiem szybki, więc nic nie może go obciążać. Kolejne, istotne kwestie to rozmiar oraz rodzaj kół, jak również układ napędowy, zastosowany w konkretnym modelu roweru. Koła powinny być oczywiście możliwie jak najbardziej wytrzymałe, ale również i lekkie – żeby były szybkie. Koła także trzeba dopasować do wzrostu konkretnego rowerzysty. Jeśli zaś chodzi o kwestie napędu, standardem w rowerach szosowych jest mechanizm o dwóch blatach w mechanizmie korbowym (50/34) i z zębatką 28. To najlepszy wybór dla wszystkich początkujących użytkowników - na pewno będą oni zadowoleni z wyboru.