single

Jaką koszulkę rowerową wybrać?

Jazda na rowerze to czysta przyjemność – tym bardziej, że niesie ze sobą liczne korzyści zdrowotne oraz pozwala poprawić sylwetkę. Skupiając się jednak na głównym sprzęcie – to znaczy na rowerze – nie można zapomnieć o dokupieniu innych, profesjonalnych dodatków, uprzyjemniających jazdę. Jednym z takich akcesoriów jest z pewnością koszulka rowerowa, która zdecydowanie podnosi komfort jazdy. Dlaczego jest tak ważna? I czym się kierować, żeby wybrać dla siebie tą najlepszą?

Koszulka rowerowa vs zwykła

Niektórzy są zdania, że siadając na rower można ubrać się zwyczajnie – przecież posługujemy się nim, żeby na przykład dojechać do pracy, szkoły, na uczelnię, albo do pobliskiego sklepu. Oczywiście, jeśli zamierzamy jechać przez 15 minut, nie trzeba jakoś szczególnie stroić się na rower. Jednak jeśli ktoś myśli o jeżdżeniu przez wiele godzin, na przykład wyjeżdżając na całą, rowerową wycieczkę, powinien już ubrać się z dużo większym namysłem. Inaczej jego strój nie zapewni mu stosownego komfortu w trakcie jazdy. Zwykłe ubrania bardzo szybko ulegają przepoceniu – a później może być nam po prostu zimno. Jeśli zaś ktoś założy na siebie strój specjalnie przeznaczony na rower, zapewni sobie termoochronę. Koszulka będzie osłaniała ciało przed wiatrem, zapobiegała przepoceniu, ale i wychłodzeniu. Odprowadza wilgoć i szybko wysycha, a zatem podlega termoregulacji. To niezwykle korzystne dla skóry człowieka, która może jednocześnie swobodnie oddychać.

peleton rowerowy

Wybór odpowiedniej koszulki na rower

Wybierając koszulki rowerowe, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów – dzięki temu znajdując model najodpowiedniejszy dla siebie. Przede wszystkim warto spojrzeć na dostępne fasony, ponieważ oczywiście jazda na rowerze nie jest przeznaczona tylko na letnie miesiące. Dlatego w sklepach znajdziemy także koszulki z długim rękawem, ale również i takie bez rękawów – a nie tylko T-shirty. Kolejne, ważne kwestie to jakość tkaniny, konkretne przeznaczenie koszulki oraz rozmiar. Z tym ostatnim powinno być najmniej problemów, ponieważ każdy przeważnie zna swój. Ewentualnie produkt można też zmierzyć. Jeśli zaś chodzi o tkaninę i przeznaczenie, to najlepiej jest wybierać syntetyczne włókna – i większość sportowych ubrań jest właśnie taka. Istnieją koszulki damskie, męskie oraz dziecięce. Dostępne są w wielu rodzajach – rozpinane, kolorowe, wzorzyste lub jednobarwne, gładkie, z nadrukami, z detalami itp. Niektóre z nich zawierają na przykład ukryte kieszonki do przechowywania pieniędzy albo inne dodatki – warto po takie sięgać, jeśli tylko coś jest w zasięgu naszych możliwości finansowych i nam się podoba. Mogą to być bardzo przydatne szczegóły w trakcie jazdy. Ostatnia sprawa to marka - warto wybierać te znane, jak 4F, Fox, Kross czy Adidas.